Aktualizácia ..::18.03.2018::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachČs. vlčiaci

PlemenoŠteniatkoChovVýživaVýchovaVýcvikVýstavyZdravieŠportVlci
Vlk dravý
Vlci vo svete
Druhy vlkov
Zákony svorky
Etológia
Rozdiel pes - vlk
Výsledky
Web, knihy, iné


 

Vlci vo svete

Vlci sú veľmi prispôsobiví podmienkam a osídlili takmer celú severnú pologuľu. Polopúšte aj severskú tundru. Keby nebolo človeka, pravdepodobne by s postupom času osídli celú Zem. Človek bol ten, čo ich vyytlačil do neprístupných horských oblastí. Dnes je vďaka človeku ohrozeným druhom. 

Vlci sa vyskytujú v Európe - od severnej Škandinávie, cez Fínsko, Rusko, Karpaty až na Balkán a okrem toho Pyrenejský poloostrov, Apeniny a Alpy. V strednej Európe od severovýchodnej časti Poľska a západné Karpaty - sever Slovenska a juh Poľska.

V Amerike je väčšia populácia v Kanade a na Aljaške, v ostatných štátoch sú prakticky vyhubení. V dnešnej dobe existuje mnoho programov a organizácií, ktoré sa snažia znova obnoviť populáciu vlkov a ich navrátenie do prírody.

Pôvodne žil vlk skoro vo všetkých biotopoch od tundry po stepné a lesostepné oblasti južnej a juhovýchodnej Európy. Človek vlka prenasledovaním vyhnal do odľahlých, ťažko prístupných horských oblastí v severnej Škandinávii, na Balkánsky polostrov do Apenín, Pyrenejí a Karpát. Celá oblasť rozšírenia sa na východe tiahne rozľahlým územím strednej Ázie a Sibíru, až na druhú stranu do severnej Ameriky, kde sa vlci vyskytujú predovšetkým na Aljaške a v Kanade. Na našom území sa vyskytujú vlci v Karpatoch. Vlk je u nás chránený, počet sa pohybuje okolo 250 - 400kusov, no klesá nadmerným lovením.

Na nasledujúcich obrázkoch nie sú zobrazené všetky druhy vlkov, avšak všetky, o ktorých sa mi podarilo niečo málo informácií získať nájdete v časti Druhy vlkov. Zdroj obrázkov http://rpguide.soulsrpg.com. Na obrázkoch je aj výskyt šakalovitých.

Rozšírenie druhov v Amerike a v Kanade

Rozšírenie druhov v Európe a v Ázii