Aktualizácia ..::25.04.2017::..  NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachČs. vlčiaci

Archive 2017
Archive 2016
Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2008-2009


   


WE COOPERATE
:
Zamaratan
Malý Bysterec

Nálepky
 vonkajšie
vnútorné 14,5*10,5cm - 2€/ks

Pri zasielaní poštou k cene pripočítavame
poštovné 0,50c!

Kniha "Československý vlčiak" nové vydanie 4€/ks

K odberu na každej Slovenskej výstave!

Pri zasielaní poštou k cene pripočítavame
poštovné 0,90c!

Vitajte
...na najväčších stránkach o ČsV na svete!


Sme malá chovateľská stanica, špecializujeme sa na chov Československých vlčiakov od roku 2010.
Všetky naše psy sú nadštandardne zdravotne testované, výborného exteriéru, výbornej povahy a zaujímavej krvi!
Min. jeden rodič pochádza z krajiny pôvodu! Ponúkame nadštandardný chovateľský servis!
Kŕmime surovou, vysokokvalitnou stravou!

...::Kontaktujte nás::...

Novinky 2O17

24.04.2017 - Pomaly sa pripravujeme na klubovú výstavu v nedeľu. Leoničko absolvoval očkovanie ako správny chlapík ♥

23.04.2017 - Krásne fotky Leoničkových detí. Cora a Cyril.

18.04.2017 - Život dal a život vzal. Včera popoludní skonala sučka z vrhu "C" z Narcisovej po našom Leonkovi, Cárinka. Od mala zaostávala ako na váhe, tak na veľkosti a to až o polovicu. Snažila sa, bojovala, chovatelia spravili maximum... No včera bojovať prestala. Je nám to neskonale ľúto! Psík a druhá sučka, ktorí už prekonali hranicu 2kg sa majú výborne. Sučka zostáva u chovateľov a pre psíka ešte hľadáme vhodného majiteľa. Na foto psík, s pracovným menom Cyril.

17.04.2017 - Oddychujeme a užívame si. Všetkým želáme pokojné Veľkonočné sviatky!

16.04.2017 - 2xCACIB Maribor - O´Taris Malý Bysterec (Gunner x Connie) zabodoval!!! 2x Veľmi nádejný a navrch pridal dnes aj Best in Show Puppy 3!!! Sme veľmi hrdí!! Orava Malý Bysterec (Gunner x Connie) sa vystavovala tiež, avšak len raz a získala Veľmi nádejná 1!

15.04.2017 - Medzinárodná výstava Praha - Tobrok Caritas Yel na svojej prvej výstave v triede mladých s krásnym posudkom - Výborný 3. Dostal pochvalu za výbornú povahu od p.Hartla a som veľmi pyšná, že krásne reprezentoval naše farby v zahraničí.

14.04.2017 - Veľkonočná oblastná výstava, Vlčkovce, 14.04.2017. Vydali sme sa na túto veselú malú výstavu, aby sme trošku spestrili tradičnú Veľkú noc. Stretli sme kamarátov a mali sme výbornú spoločnosť. A náš výsledok?
Amarok Saint Barbarons - trieda šampiónov, Výborný 1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz a užší výber o Najlepšieho dospelého psa (27 plemien!!! a spomedzi zástupcov väčších len 1 z troch vo výbere) Som neskonale hrdá!!!

10.04.2017 - Pridala som prekladový slovníček anglicko - slovenský, pre lepšiu orientáciu na výstave, v posudku a podobne. Na výstave sa stretnete nie len so slovenskými rozhodcami, ale aj s anglicky hovoriacimi a posudok sa zapisuje v angličtine. A nie len to, aj pokyny na predvádzanie sa dozviete anglicky. Aby ste sa trošku lepšie zorientovali, na tejto stránke je vložený aj slovníček pre predvádzanie a na tejto stránke slovníček pre preklad posudku... Občas je posudok nečitateľný, no v tom lepšom prípade, by mal slovníček pomôcť.

09.04.2017 - Už v piatok sa zúčastníme na Veľkonočnej oblastnej výstave vo Vlčkovciach. Pôvodne bola prihlásená aj Cloris Loris, no z dôvodu zdravotných problémov, bohužiaľ, nepríde... My s Leoničkom nastúpime a spravíme si pekný sviatočný deň. Už len aby nepršalo :)

02.04.2017 - Síce druhý rozhodca, no rovnaká konkurencia. Rovnaká situácia ako včera Výborný 2, res.CAC, res.CACIB a opäť som spokojná! Leon (Amarok Saint Barbarons) sa predvádzal ako profík, neskákal a som na neho hrdá. O rezervný CACIB sme dnes dokonca behali s bráškom Bairokom Saint Barbarons, ktorý si odniesol svoj prvý dospelácky CAC. Šampionát skúsime dokončiť nabudúce, keď to teraz neklaplo. Máme ešte pár príležitostí, tak to možno zvládneme. Po výstave sme vyrazili pozrieť sestričku Athéne Saint Barbarons, kde sme strávili pár hodín a Leonko si užil ešte aj menšie bláznenie. Leoničko má vynikajúcu povahu a každým dňom sa z neho stáva pán pes, ktorého sa oplatí mať.

01.04.2017 - Dnes sme sa zúčastnili na výstave v Bratislave. Leonko (Amarok Saint Barbarons) sa predvádzal úplne parádne a bola som nesmierne spokojná, aj so zaslúženým výsledkom z triedy šampiónov Výborný 2, res.CAC, res.CACIB. Veľmi dlho sa rozhodca rozhodoval medzi nami a druhým psíkom, veľa sme behali, no nakoniec, náš konkurent mal navrch. Ja som však spokojná, pretože sme o víťazstvo neprišli kvôli predvedeniu a to je pre mňa najväčší úspech!

31.03.2017 - Keďže máme veľa záujemcov o šteniatko od nás a pýtajú sa, "kedy a kto", tu je malé zhrnutie plánovaných najbližších vrhov v našej ChS. Vyhradzujeme si právo na zmenu v plánovaných vrhoch!

 

Dam: Tobrok Angstroom Aki     Sire: Aimu z Dubničanky
(vybraná sučka pôjde do spolumajiteľstva, hľadáme správnych majiteľov na spoluprácu)

 

 

Dam: Tara Kysucká hviezda    Sire: Cézar Vlčí démon???
(možná zmena plemenníka!)

 

 

Dam: Akia Tawy     Sire:  Baron zo Suchovských hájov
(vrh bude realizovaný len za určitých podmienok)

 

 

30.03.2017 - Som nesmierne hrdá na synáčika z vrhu "B", Bighana, ktorý žije v USA. Majiteľka mi už dávnejšie prezradila, že sa chystá fotenie pre značku oblečenia, cestovali kvôli tomu do NY a pokým neboli oficiálne zverejnené foto, nemala som nič prezrádzať. No ale už môžeme!

Lupinovi to nesmierne svedčí a vypadá úžasne. ďakujem za krásnu prezentáciu plemena a našej chovateľskej stanice!

Viac fotiek zatiaľ nemáme, no možno ešte niečo pribudne. Od druhého zástupcu v USA, sučky Betalgea Bor, bohužiaľ foto nemám, čo ma trošku mrzí, no majitelia sú vyťažení a viem, že Arika sa má dobre.

Ďalší z vrhu Baro (Balerion Bor) bude onedlho absolvovať RTG bedrových kĺbov. Ostatné "B" žijú na Slovensku. O Briseisovi bohužiaľ nemáme žiadne informácie. Biryuk je prirpavovaný na uchovnenie, tneto rok by mal absolvovať RTG a aj beh SVP, tak ako jeho brat Baharak. Sučka Barakka by mala tento rok tiež absolvovať RTG vyšetrenie na dyspláziu. Veľmi sa teším, že veľká časť vrhu sa opäť vráti do chovu, minimálne pod našou ChS bude využitý Baharak aspoň na jeden vrh. Všetko má ale svoj čas a necháme to na prírodu, aké výsledky podmienok chovnosti bude mať.

27.03.2017 - Resty, resty, resty! Pomaly, ale isto, dopĺňam info o našich psíkoch a odchovoch, či odchovoch po našich psíkoch. Je toho mnoho, času máme už doma máličko.

26.03.2017 - V chovateľskej stanici z Narcisovej sa dnes narodili šteniatka po našom Leoničkovi a sučke Fju Folcrum. Narodili sa traja mušketieri v zložení 2 sučky a 1 psík, všetci čierni so znakmi ♥ Mamine a šteniatkam hodne zdravia!!!

25.03.2017 - Na našich stránkach budeme prezentovať psíka, Bojar od Našej vlčice, ktorý je synom nášho Gunnera a Agiry Vlčí démon. Psík nemá vlastné stránky, no je pripravovaný na uchovnenie. Ide o veľmi milého psíka a verím, že ešte tento alebo budúci rok zloží aj skúšku dospelosti - bonitáciu. Jeho profil tu. Ďalším z tohto vrhu je Bak od Našej Vlčice, ktorému chýba na uchovnenie už len bonitácia. Psík je v spolumajiteľstve s ChS Malý Bysterec, ktorá tiež bude regulovať jeho využitie v chove. Profil Baka tu. Oboch psov plánujeme použiť v našom chove, ak to bude možné.

24.03.2017 - Rozhodla som sa, že aj napriek tomu, že sa Leonovi na slovenskej klubovej výstave proste nedarí, pôjdeme predsa len "do toho" a zúčastníme sa. Ideme na to s hlavou hore!

23.03.2017 - Približne o týždeň je ďalšia výstava, na ktorej sa zúčastníme s Leoničkom. Keďže je tu jar, pĺzne a pomaly začína vypadať ako slížik...

22.03.2017 - Konečne čas a pekné počasie. Odzimovali sme kotce pre vĺčikov, to znamená slama, čo mali ako izoláciu išla preč. Už majú jar aj oni :) Ešte pribudnú závesné kochlíky s kvetinkami a bude hotovo :)

21.03.2017 - Už cez víkend očakávame narodenie vrhu "C" z Narcisovej - Fju Folcrum a Amarok Saint Barbarons!

14.03.2017 - Dostali sme správy od majiteľov Fju, ktorá je nakrytá našim Leoničkom. Všetko vypadá v najlepšom poriadku. O približne dva týždne by tu mali byť šteniatka. V prípade záujmu o šteniatko nás kontaktujte, prípadne priamo chovateľa "z Narcisovej" na Facebooku. 

13.03.2017 - Už tretie narodeniny oslavujú štyria súrodenci z prvého nášho vrhu! Neuveriteľné, ale z Ankh Ror, Aadvark, Aurorroxa a Angstroom sú veľkí vlci! Len to najlepšie želám mojim srdcu najdrahším miminkám, na ktorých prvé minúty života spomínam vždy so slzičkou v očiach. Pre mňa najdôležitejší okamih!

12.03.2017 - Stala sa mi jedna neuveriteľná vec a musím uznať, že som mierne šokovaná... :D Bola som oslovená Španielskym klubom chovateľov ČSV posudzovať ich klubovú výstavu (bez CAC) 15.04.2017 v Puebla de Sanabria, v Španielsku. Ide o hodnotenie psov ľuďmi pohybujúcimi sa v plemene a aktívnymi chovateľmi. Po zvážení mojich možností, som musela však pozvanie odmietnuť. Vysvetlenie príde čoskoro...

09.03.2017 - Doplnené informácie o vrhu "O"Malý Bysterec - Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka

06.03.2017 - Konečne pridané foto šteniatok z vrhu "O" Malý Bysterec do prezentácie vrhu na našich stránkach.

Foto: Orava a Oliver, obaja žijú v Taliansku.

Foto: Obi, žijúci v Rakúsku a Obsidian, žijúci v Dánsku

Foto: Oberin, žijúci na Slovensku, v Nitre, O´Taris, žijúci v Taliansku.

05.03.2017 - Naše priority sa pomaličky menia a tak na stránky veľa času momentálne nezostáva. V pláne je update, ak sa podarí voľnejšie obdobie v práci, malo by dôjsť k aktualizácii slovenskej časti, ale aj anglickej. Nepredbiehajme, nechajme sa prekvapiť.

04.03.2017 - Začína obdobie pĺznutia a náš Leoničko pomaly stráca svoju krásnu hrivu :/ Vidno, že prichádza jar. Vlčiaci zatiaľ nič, o sa čudujeme, že oni srsť ešte nepúšťajú.

03.03.2017 - Musím spomenúť aj fakt, že v chovateľskej stanici, odkiaľ máme Leonička, teda Saint Barbarons sa narodili šteniatka po Lenovej mame Chile Kráľovská stráž a maďarskom plemenníkovi čiernej farby Plattensee-wart Argos. Pár psíčkov plavej a čiernej farby je voľných. Kto hľadá skutočne kvalitného hovawarta, neoľutuje.

02.03.2017 - Od majiteľov našich šteniatok dostávame takmer denne správičky a fotky, ako sa im darí. Náš najmladší vrh "D" rastie pomaličky a ako vidno z fotiek od majiteľov, aj ich šteniatkovské košíky sú im malé. Ušká už stoja obom chlapcom. Vyfarbujú sa do pekných farieb a tvarov, som na nich veľmi zvedavá v dospelosti. Slečna Daenerys však fotky neposiela a tak nevieme, ako vypadá, no podľa slov v mailoch od majiteľov, rastie do krásy.

01.03.2017 - Od majiteľov našich šteniatok dostávame takmer denne správičky a fotky, ako sa im darí. "C" vrh sa dostal do fázy puberty a jej pomalého odoznievania. Niektorým to stúplo do hlavičky viac a Casshern stále bojuje "za svoje práva" :D No majitelia mu to samozrejme nedovolia a tak chlapec musí "makať" aj na cvičáku. Rovnako ako Cloris Loris, ktorá je na cvičáku už "ostrieľaná" a nie len tam, je skvelou spoločníčkou aj na rodinných prechádzkach. Casshera je zase zasypaná pozornosťou a chodí na výletíky a venčovačky. Caleb ako už bolo spomenuté je "makač" na cvičáku tiež a verím, že to ovocie prinesie aj vo forme pracovnej skúšky. Conall je v Českej republike, rovnako ako jeho brat Caritas a obaja chlapci rastú do neskutočnej krásy, o čom svedčia aj prekrásne foto, ktoré sme uploadovali na FB. Rovnako po dlhšom čase fotky aj od v Poľsku žijúceho Cor Fortisa, krásneho vlčka, ktorý pózoval pre krásne fotografie. Convel zase brázdi ulice a majiteľka ho fotí v super situáciách, je to veľký smieško a vytvára fotky a lá "crazy face" :) Foto: Cor Fortis, Caritas

28.02.2017 - Od majiteľov našich šteniatok dostávame takmer denne správičky a fotky, ako sa im darí. "B"čkam aj v zahraničí sa darí a užívajú si pozornosť majiteľov. Bighan dokonca navšívil "Big apple" pracovne, má byť z neho hviezda :) Barakka lieta po lúkach s kamarátom Bubom a teší sa z pozornosti majiteľov. Baharak zase bol na diétke, no veľmi mu to ako štíhlemu chlapákovi svedčí! Odchovu "B" sme už odporučili RTG vyšetrenie na dyspláziu tiež, majú na to vek a hlavne tí, čo majú byť aktívny v chove a v športoch majú o to väčší dôvod navštíviť veterinára.

27.02.2017 - Od majiteľov našich šteniatok dostávame takmer denne správičky a fotky, ako sa im darí. Angstroom a Caleb chodia na cvičák a myslím, že môžeme od nich očakávať aj pracovné skúšky! O ostatných z vrhu "A" momentálne správy nemám, Aurrorox mal absolvovať RTG na dyspláziu, no výsledok ešte nemáme. Foto: Angstroom

26.02.2017 - Šteniatka po Gunnerovi a Connie sú v nových domovoch a ja sa teším, že dvaja krásavci žijú v rodinách, ktoré chceli šteniatko od náš. Cením si to preto, pretože chcem Neruškových potomkov v našom chove spätne. Chlapcom rastie trošku sebavedomie, no na ich vek sa s tým dalo rátať :)

21.02.2017 - Opäť v ponuke kniha Československý vlčák! Odber na každej Slovenskej výstave alebo v Nitre. Možnosť zaslať poštou - platba vopred! Cena 4€ + 0,90c poštovné.

20.02.2017 - Všetky šteniatka po našom Gunnerovi z vrhu "O"Malý Bysterec sú v nových domovoch. Fotografie a novinky uvedieme na Facebookovej stránke.

19.02.2017 - Dnes sme kruh s Leonom stihli a na Národnej výstave si v Bratislave vybehal v triede šampiónov krásny posudok a Výborný 2, res.CAC. Sme spokojní :o)

18.02.2017 - Dnešná početná výprava na Svetovej výstave národných plemien obstála celkom dobre :) Prvé priečky patrili talianskym psom, jasným favoritom, ale sme spokojní, pretože máme splnenú podmienku chovnosti u "C"čkach a u Baharaka. Bola som smutná, priznám, zo zmeny rozhodcu u psov, ale čo narobíme, tak to býva.

K veci, ktorá viacerým vŕtala hlavou, ako to, že taliani sa vždy tak dobre umiestnia? V Taliansku sa chov berie ako prestíž a najmä vec výstav, chová sa pre exteriér a už malého šteniatka sa psíky učia vystavovať. Niečo ako neukázanie zubov, či špatné predvedenie tam neuvidíte. Psy sú čistí, vyčesaní. Majú výstavné vodítko, handler, alebo majiteľ je oblečený skutočne na úrovni. A o tom výstava je. Byť na úrovni. Každopádne, problémom je aj to, že mnoho kvalitných a exteriérovo vynikajúcich jedincov jednoducho ocenia len v zahraničí a tu na Slovensku, ich nik nekúpi a tak je chovateľ nútený ich predať tomu, kto záujem má. Mnohé vysokokvalitné šteniatka preto končia v zahraničí. A nám tu zostane takmer nič. Preto nečudo, že kvalita je mimo Slovenska. Každopádne, bola by som rada, keby aj Slováci trochu otvorili oči, tí čo sa chcú venovať výstavám alebo reprezentovaniu nájdu aj u nás kvalitné šteniatko, ktoré však potrebuje adekvátnu prípravu a prezentovanie. Nič nespadne človeku zdarma do rúk.

Za sučky nastúpili od nás:

Cloris Loris - trieda mladých - veľmi dobrá

Casshera - trieda mladých veľmi dobrá

Angstroom - pracovná trieda - Veľmi dobrá

A psíkovia:

Doreah - trieda mladšieho dorastu - Veľmi nádejný 3

Drogo - trieda mladšieho dorastu - Veľmi nádejný 2

Baharak - trieda mladých - Výborný

Caleb - trieda mladých - Výborný

Casshern - trieda mladých - Veľmi dobrý

Conall - trieda mladých - Veľmi dobrý

Convel - trieda mladých - Veľmi dobrý

S Leonom sme zmeškali kruh asi o minútu, nakoľko posudzovanie bolo tak rýchle, že som jednoducho nestihla Leona vybrať z klietky a nastúpiť. Čo dodať, moja hlúposť, naivita, smola,... Nič to, už sa to vrátiť nedá, zajtra to skúsime, máme rovnakého rozhodcu, rovnakého psíka v konkurencii, tak budeme mať "opravný" termín.

Stretli sme aj dvoch psíkov po našom Neruškovi, ktorí odchádzajú mimo SR. Obi wan sa stal aj hviezdou v TV, keď p.Danica Kleinová s ním natáčala reportáž. Je možné si ju pozrieť v archíve TV Novín v reportáži "Naše najkrajšie psy".

17.02.2017 - Náš Amarok Saint Barbarons bude prvý krát otcom!!! S potešením Vám môžeme oznámiť, že okolo 25.3.2017 by mali byť na svete šteniatka z C-vrhu z Narcisovej.

14.02.2017 - Poslali sme prihlášku na súťaž Slovenského hovawart klubu o najlepšieho výstavného psa "Pes a suka roka 2016". Minulý ročník obsadil Leoničko krásne prvé miesto. Verím, že aj za rok 2016, kedy nazbieral mnohé krásne tituly, zamieša opäť kartami.

13.02.2017 - Pomaly sa nám blíži dôležitý výstavný víkend. Nie len pre nášho Leona, u ktorého sme už začali s prípravami srsti, ale aj pre naše odchovy na Svetovej výstave národných plemien SVK. Príde aj Conall z ČR, na ktorého sa veľmi teším, pretože od odberu som ho naživo nevidela. Samozrejme sa teším aj na naše ďalšie odchovy.

12.02.2017 - Dostali sme kopec fotografií našich odchovov, nájdete ich na našom facebooku.

11.02.2017 - Finálne štatistiky na Svetovú výstavu národných plemien sú známe a sú dosť hrozivé :) V mladých psoch 26 aj sučkách 25 jedincov. To bude masaker. Držím našim miminkám päste, nakoľko "C"čka idú prvý krát bojovať o ozajstné tituly.

10.02.2017 - Veľmi ma teší záujem o nášho Leonička ako o krycieho psa! V pláne sú na tento rok ďalšie dva vrhy!!! No my stále čakáme na potvrdenie gravidity u jeho prvej nakrytej sučky Fju. Netrpezlivo čakáme na sono.

09.02.2017 - Doplnený zoznam šampiónov - víťazov klubovej, európskej a svetovej výstavy národných plemien.

07.02.2017 - Aby som nezabudla, šteniatka "O" Malý Bysterec majú aj u nás vlastnú galériu s fotkami od nerodenia. Sem budeme pridávať aj fotky z dospelosti od nových majiteľov.

06.02.2017 - Prekrásny psík Obi-wan hľadá po zrušenej rezervácií milujúceho majiteľa. Je testovaný na DM a DW, na obe negatívny!!! Je to veľmi nádejný psík a bola by som rada, ak by sa našiel niekto zo Slovenska a nerozpŕchli sa takto kvalitné šteniatka mimo hranice. Foto na uvedenom linku. 

05.02.2017 - Pomaly odchádzajú šteniatka z vrhu "O" Malý Bysterec do nových domov. A veru, niektorí cestujú riadne ďaleko.

Sučka a dvaja psíčkovia odišli dnes do Talianska. Tieto šteniatka už majú svojich majiteľov: Orava, Oliver, Obsidian, O´Taris, Oliver a Othello. Ďalší psíček poputuje do Dánska.

04.02.2017 - Dnes odišiel prvý psíček z vrhu Oberin Malý Bysterec domov, sem, do Nitry a Ja mám neskutočnú radosť, že ho budeme vídavať!

03.02.2017 - Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí čakajú na update info, či odpoveď na mail. Momentálne riešime inú, dôležitejšiu záležitosť. Máme aj problém s pripojením sa na server z domu. Stránky budú teda chvíľku stagovať.

30.01.2017 - Všetky šteniatka z vrhu "O"Malý Bysterec majú už svojich páničkov, majú vyhodnotené testy DM a DW a ja sa veľmi teším, že vysokokvalitný psík bude bývať u nás v Nitre! Verím, že sa objaví, ak príde jeho čas, aj v našom chove.

29.01.2017 - Možno to vypadá tak, že sa na stránkach nič nedeje, no na našom Facebooku pribúdajú denne fotky našich odchovov. Tak tam nezabudnite nakuknúť :)

24.01.2017 - Pri včerajšom druhom krytí dostal Leoničko vrecko granúl, ktoré dnes dostal na raňajky. Chutili náramne, ešte z vreca si sám vyberal a ani s kocúrom sa nechcel podeliť, čo inokedy nie je problém :) Tak sa tešíme a Ďakujeme za skvelú papanicu :)

23.01.2017 - Očakávame u nás opäť Fju na druhé krytie. Verím, že všetko klapne. Stránky ChS na FB sú aktualizované pravidelne, všetky predchádzajúce vrhy a ich výsledky si viete ľahko dohľadať, výborný chovateľský prístup a servis zaručený. A ako výslužku dostal Leoničko vrecko granuliek, ktoré mu chutili tak, že ich jedol rovno z vreca a nechcel sa o ne podeliť ani s kocúrom - čo sa za bežných okolností podelí rád :)

22.01.2017 - Mali sme malé problémy s prihlásením na server, preto sú novinky doplnené spätne. Najmä teda ide o krytie našim Leoničkom a aktualizáciu v časti plánované vrhy.

21.01.2017 - Dnes prebehlo prvé krytie s našim Leoničkom a to sučky Fju Folcrum!!! Ide o sučku znakatú, so zaujímavým rodokmeňom. Jej predošlé dva vrhy sa vyznačujú krásnou kostrou a výškou. Fju má gén pre plavú farbu, no o Leoničkovi ešte info nemáme, preto je možné narodenie čierno znakatých jedincov a pravdepodobne aj plavých. Čas ukáže. Vrh bude mať označenie "C" z Narcisovej a mal by sa narodiť o cca 2 mesiace v Trnave, ak bolo krytie úspešné. Ku spojeniu došlo prirodzene a rýchlo, po krátkej hre. Skvelá prvá partnerka pre nášho Leonička. Kto má záujem o šteniatko hovawarta, psa do voza a do koča - ku deťom, ako strážcu a rodinného miláčika, nech určite neváha. Stránky ChS nájdete na Facebooku ako "z Narcisovej". Ide o posledný vrh tejto sučky!

20.01.2017 - Vrelo odporúčame oba vrhy - voľní psíčkovia výborných pováh, exteriéru a zdravia. Rodokmene zaujímavé pre chov! Garantujeme výborný chovateľský servis! S oboma ChS spolupracujeme a radi so všetkým pomôžeme, ako keby bolo šteniatko od nás!

19.01.2017 - Definitívny zoznam našich odchovov, ktoré prídu na Svetové výstavy národných plemien:

"A" Akia x Argo - Angstroom

"B" Barbora x Aimu - Baharak, Barakka

"C" Yelka x Baxter - Casshern, Casshera, Cloris Loris, Conall, Convel, Caleb

"D" Tara x Gunner - Doreah, Drogo, Daenerys

Samozrejme tam budeme my s Leoničkom na Šampiónovi šampiónov a budeme povzbudzovať naše odchovy. Bude to prekrásny zážitok vidieť toľko ČsV pokope a o to viac, že toľko ich bude našich ♥

18.01.2017 - Už zajtra je druhá uzávierka na Svetovú výstavu Slovenských národných plemien. A za našu ChS sa predvedie 12 jedincov!!! Je to sen a ďakujem všetkým majiteľom za to, že sú ochotní prísť!

16.01.2017 - Veľká vec sa konečne deje vo svete ČsV!!! Začalo sa vyšetrovanie krížencov v chove ČsV v CHS Passo del Lupo v Taliansku. Odobratých bude na začiatok 229 rodokmeňov a postihne to mnoho CHS - celosvetovo! Dlhé roky sa to tolerovalo, ale konečne zasiahla polícia, ktorá má v rukách DNA testy, ktoré preukazujú kríženie. Riešiť sa bude mnoho podvodov, veľa choviek príde o rodokmene, ale myslím, že konečne sa riešia veci a prevalilo sa to, o čom ľudia hovoria už dávno! A toto je len začiatok. Konečne podvodníkom odzvonilo. Ide o mnoho chovateľských staníc a aj v Českej republike, ktoré podporovali chov na potomkoch vlčice Lupíny a nemeckého ovčiaka, prípadne vedome používajú do chovu jedince, ktoré pochádzajú z podozrivých chovov - kríženie Saarloosa a ČsV (verím, že aj tieto ChS raz budú usvedčené). Išlo o neoprávnené využitie v čistokrvnom chove. Mnoho ďalších podvodov sa robí, v mnohých ďalších ChS, som rada, že sa konečne veci pohli.

15.01.2017 - New Winter Show Nitra
Tobrok Casshera Yel - trieda dorastu - Veľmi nádejná 1

Šerinka veľmi nemala svoj deň, ale klaplo to :) Škoda, že už nestihne dokončiť šampióna šteniat aj ona. Ďalšiu výstavu už totiž absolvujú "C"čka v triede mladých.
Amarok Saint Barbarons - trieda šampiónov - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB!!!
Pán rozhodca bol nadšený už len keď Leona zbadal. Posudok: 3 ročný pes vo výbornej kondícii, výborne pripravená srsť, plným právom obhajuje svoju triedu! *_* Tento posudok mi stále rezonuje v ušiach a vznášam sa nad zemou.

14.01.2017 - Dnes bol špeciálny deň! New Year Show Nitra. Na výstave reprezentovali u ČsV dvaja zástupcovia vrhu "C".
Tobrok Caleb Yel - trieda dorastu -  Veľmi nádejný 1 - Nový Šampión šteniat SR!!!
Tobrok Casshera Yel - trieda dorastu -  Veľmi nádejná 1

Ďakujem za prezentáciu obom majiteľom, ako Kaliho, tak Šerinky. My sme si odbehali s Leoničkom niečo výnimočné tiež.
Amarok Saint Barbarons - trieda šampiónov - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB - Nový Slovenský výstavný šampión (prvý slovenský hovawart s týmto titulom a to nemá ešte ani 3 roky)!!!

13.01.2017 - Oslavujeme 7me výročie uznania názvu našej ChS. Nostalgia!!! Aj keď dnešný deň bol čierny a v znamení smútku zo straty milovaného človeka, aspoň spätne pridávam info.

10.01.2017 - Trvalo to veľmi dlho, ale dnes konečne Kiuška prejavila radosť a nadšenie z môjho príchodu a aj sa najedla. Vracia sa do starých koľají, i keď pomaly, ide to.

04.01.2017 - Dnes prekrásne nasnežilo a tak verím, že vychádzka v snehu urobí Kiuške dobre. Miluje sneh, tak do toho vkladám veľké nádeje, že dnes sa konečne aj ona trošku rozveselí.

03.01.2017 - Sirup zabral a Kiuške sa zastavilo mliečko. Stále ničí a veľmi málo žerie.

02.01.2017 - Kiuška dostala od veterinára sirup na zastavenie tvorby mliečka. Berie to stále veľmi zle, je skleslá, prestala papať. Verím, že sa čoskoro dostane do starých koľají a bude to opäť naše šťastné dievčatko.

01.01.2017 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2016.

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Nemajú nič spoločné s klubom chovateľov ČsV SR.

Obsah tejto stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané podľa uvedenej literatúry v časti "web, knihy, iné" a majiteľom stránok. Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

free counters

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2015