Aktualizácia k ..::25.05.2016::..  NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachČs. vlčiaci

Archive 2015
Archive 2014Archive 2013Archive 2012
Archive 2011Archive 2010Archive 2008-2009Our dogs eat
high quality
raw meat

 

 

Vitajte na našich stránkach!
...najväčšie stránky o ČsV na svete...

Sme malá chovateľská stanica, ktorá sa špecializuje na chov Československých vlčiakov.

Všetky naše psy sú nadštandardne zdravotne testované, výborného exteriéru a plnochrupí!

Min. jeden rodič pochádza z krajiny pôvodu a to aj pri našich vrhoch!

Kŕmime surovou, vysokokvalitnou stravou!

...::Kontaktujte nás::...

Máme šteniatka!

 

Tobrok "C" Yel

13.05.2016

 

Dam: JCh Yelka z Litavské kotliny
Sire:
 Club show Winner Baxter Vlčí tlapka
 

psíkovia: 6 sučky: 2
voľní sú len psíkovia

 

Výborné povahy a krásny vlčí vzhľad!

Novinky 2O16

23.05.2016 - Bola aktualizovaná celá časť o šteniatku vlčiaka. Opäť čakáme prírastok do našej rodiny majiteľov a aj vám, ktorí ešte len o šteniatku uvažujete, môže pomôcť časť o tom, ako sa šteniatko správa, čo potrebuje a v konečnom dôsledku, či to pre vás to pravé orechové :)

19.05.2016 - Náš Gunner Malý Bysterec bude mať tento rok opäť šancu byť otcom. Verím a dúfam, že sa to podarí. Skutočne by som si šteniatka priala! Aj keď už nie je mlaďoch, dostal šancu a to ma neskutočne teší.
Gunner Malý Bysterec x Connie Vlčí tlapka - jeseň 2016, odchov ChS Malý Bysterec, pričom z tohto vrhu, ak sa šteniatka narodia, plánujeme jednu sučku aj pre nás. O to viac si prajem, aby to vyšlo. Ak nevyjde už ani jeden vrh, Neruško už nebude pravdepodobne plodný a tak ho na krytie už nebudeme ponúkať.
 

18.05.2016 - Voľných máme už len dvoch psíčkov! Hľadám ľudí, ktorým by nevadilo (aj s našou pomocou) so psíkom splniť podmienky chovnosti. So všetkým poradíme a pomôžeme. Nezaväzuje to majiteľov k výstavách ani podobným povinnostiam.

17.05.2016 - Šteniatka a aj Yelka sú v poriadku! Sú to krásni černoškovia! Teším sa, až vyrastú a prejavia sa ich farbičky. Voľní sú psíkovia. V prípade záujmu nás aj nezáväzne kontaktujte. Hľadáme stály domov, záleží nám na pohode psíkov a majiteľov. Nepredávame šteniatka do bytu a v žiadnom prípade bez PP! Hľadáme aktívnych majiteľov, ktorí majú čas venovať sa psíkovi a rozvíjať jeho povahu celý život, nie len pár dní. Ak potrebujete poradiť a vysvetliť povahu ČsV, radi vás stretneme osobne, prípadne telefonicky vysvetlíme. Všetky aktuálne fotky šteniatok cez obrázok vľavo alebo na našom Facebooku.

14.05.2016 - Máme šteniatka! Dokopy sa narodilo 8 šteniatok. Yelka je v poriadku a aj šteniatka. Vypadá to na krásne vyrovnaný vrh. No necháme sa prekvapiť, čo prinesú ďalšie dni.

Sučky:

Tobrok Casshera Yel
Tobrok Cloris Loris Yel
Psy:
Tobrok Casshern Yel
Tobrok Convel Yel
Tobrok Cor Fortis Yel
Tobrok Caritas Yel
Tobrok Conal Yel
Tobrok Caleb Yel

13.05.2016 - Je to tu! Po prebdenej noci sa ráno o 09:15 narodil prvý psík z vrhu "C". O dve hodiny neskôr prvá sučka. Pôrod pokračoval do večera. Dokopy máme 8 šteniatok, 2 sučky a 6 psíkov.

PRIJÍMAME REZERVÁCIE NA PSÍKOV! HĽADÁM AKTÍVNEHO MAJITEĽA PRE NAJLEPŠIU SUČKU A PSÍKA!

11.05.2016 - Každou chvíľkou očakávame pôrod Yelky. Už sa utiahla do súkromia, bruško je na prasknutie, tak uvidíme :)

08.05.2016 - Medzinárodná výstava v Lučenci dnes opačné garde ako včera Amarok Saint Barbarons s pekným posudkom výborný 1, CAC, CACIB, BOS! ale hlavne ukončený GRAND ŠAMPIÓN SLOVENSKA v 2 rokoch! Plány do budúcnosti? Bonitácia a teda uchovnenie!

07.05.2016 - Národná výstava v Lučenci skončila pre Leona (Amarok Saint Barbarons) veľmi dobre. S krááásnym posudkom si vybehal v triede šampiónov Výborný 1, CAC, Víťaz Slovenska a nakoniec aj BOB! Máme druhý potrebný CAC na Grand šampióna Slovenska!

06.05.2016 - Vyrážame smer Lučenec a náš výstavný maratón, snáď úspešný, aby sme dokončili Grand Šampióna Slovenska.

05.05.2016 - Dnes odišiel posledný z našich 7 statočných. Balerion, ktorý bude domácky Briann, bude žiť v Českej republike, ale nie tak ďaleko, aby sme ho nevedeli ísť pozrieť. Už teraz sa veľmi tešíme. Rodinku bude mať úžasnú, tak držme palce, aby to vyšlo. týmto sú všetky šteniatka z vrhu "B" v nových rodinách.

04.05.2016 - Yelka je v poriadku a miminká tiež. Budúci týždeň je termín pôrodu a my sme už skutočne netrpezliví. Predbežne máme rezervovaných 3 psíkov a 2 sučky.

03.05.2016 - Cez víkend nás môžete stretnúť na výstave v Lučenci, kde sa pokúsime s Leonom vybehať Grand Šampióna Slovenska.

02.05.2016 - Pomaly ale isto začíname hľadať majiteľov pre naše "C"čka. Všetko vypadá dobre, Yelka má zdravý apetít a naberá rozmery veľkej maminy. Hľadám niekoho ako majiteľa najlepšej sučky a psíka z vrhu, ktorí s nami budú spolupracovať, resp. budú nás reprezentovať.

01.05.2016 - Boli sme pozrieť Leonovu sestru Athéne a neskôr aj mamu Chile, ktorá získala svoj ďalší titul Klubový šampión. My sme si prevzali pohár za "Psa roka klubu SHK - 1.miesto", ktorý nám priniesli Danka a Mišo (Leonkovi chovatelia) z výstavy, kým my sme behali po Rumunsku.

30.04.2016 - Prvé správy z nových domovov sú pozitívne. Bighan vo veľkom pomáha na záhrade a už má nového kamaráta, boxera. Betalgea zapadla do rodiny a tiež nám posielajú fotky. Sme radi, že sa detičky majú dobre. Boli to veľké stresy, ale zdá sa, že to stálo za to.

29.04.2016 - Šteniatka šťastlivo dorazili! Dostala som hneď ráno email, kde boli krásne slová novej majiteľky Bighana. Chlapček veselo vybehol z prepravky, všetkých privítal, pomohol osmeliť sa svojej sestre Betalgei. Aj napriek 9 hodinovému letu ich ešte čakala cesta do nových domov, no zvládli to perfektne!

28.04.2016 - Ráno nastala tá chvíľa a dostali sme fotky z letiska, ako šteniatka posledný krát venčia a nakladajú do lietadla. 4,5 mesiaca s nami boli a teraz už definitívne odchádzajú... Trhá to srdce, ale veríme, že sa budú mať dobre. Čakáme netrpezlivo na prvé správy o prílete!

Zároveň dnes oslavuje narodeniny náš najmladší člen svorky, Leoničko. Dnes má totiž 2 roky ♥

27.04.2016 - Dnes prišli pre Betalgeu a Bighana z prepravnej spoločnosti a vo večerných hodinách už definitívne vyleteli z rodného hniezda. Ešte pred tým však využili posledné chvíľky spolu a pobehali si vonku po blate :) Vypadali ako prasiatka a tak dostali ešte posledný kúpeľ pred odletom. Zostalo však ticho a aj keď ešte Baro (Balerion) zostáva do budúceho týždňa, akosi zostalo v dome prázdno. Najmenšia sučka, ktorá sa bude volať Arika už nie je tak maličká a Bighan, ktorému museli vymeniť klietku za väčšiu nás teda riadne potrápili, export veru nie je tak ľahký, ako to vypadá a zažili sme toho skutočne priveľa. Nie len dobrého, no hlavne stresov. Verím, že budú mať šťastný prílet do New Yorku a privítajú sa so svojimi novými rodinami a všetko bude v poriadku.

26.04.2016 - Balerion si našiel nový domov! Zajtra letia Betalgea a Bighan za veľkú mláku. Budú nám chýbať.

25.04.2016 - Doplnená galéria o fotky z Rumunska a sobotňajšieho behu SVP v Šamoríne

24.04.2016 - Yelka sa guľatí a jej bruško je neskutočne krásne. Je to skvelá mamina už teraz ♥

23.04.2016 - Naše šikovné dievčatko so svojou skvelou majiteľkou dnes absolvovali SVP1. Tobrok Angsroom Aki zabehla beh na 40km za 3:23 so známkou veľmi dobrá. GRATULUJEM a ĎAKUJEM!!!

22.04.2016 - Na zajtra pripravené všetky darčeky pre účastníkov behu. Prihlásený krásny počet 29 psov (max. je 30) a z toho jeden prihlásený na 100km!

21.04.2016 - Dozvedela som sa dosť špatným spôsobom, že Balerion Bor nebude prevzatý novým majiteľom a tak zostal doma, je voľný a na predaj. Má kompletné očkovania, aj proti besnote, má 4 mesiace, otvorenú a komunikatívnu povahu, vhodnú do rodiny, ako parťák alebo pre aktívneho človeka aj na výcvik. Výstavy alebo uchovnenie nevyžadujem, ale veľmi privítam.

20.04.2016 - Dnes čakali nášho Leona povinné očkovania. Pri tejto príležitosti sme ho aj prevádžili. V 19 mesiacoch vážil 35kg a teraz, krátko pred 24tým mesiacom váži 39kg :)

19.04.2016 - V sobotu sa chystáme na SVP do Šamorína, podporiť našu Angstroom v behu. So sebou beriem Amaroka. Kto nás chce stretnúť, akcia je verejne prístupná!

17.04.2016 - Posledný deň v Satu Mare sme zakončili s prekvapením v podobe ďalšieho šampionátu. Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov získal:

Championship show Satu Mare - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB Týmto získal GrandŠampióna Rumunska!

16.04.2016 - Prvý deň nášho pôsobenia v Rumunsku sa skončil úspešne. Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov získal:

National show Satu Mare, Rumunsko - Výborný 1, CAC, Národný víťaz, Najlepší pes, BOB

International show Satu Mare, Rumunsko - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB Týmto získal šampióna Rumunska!

14.04.2016 - Balíme a odchádzame, smer Rumunsko - Satu Mare. Naše výsledky a zážitky budú až do utorka len na Facebooku. Stačí klik na ikonku na ľavej strane.

13.04.2016 - Keďže sa mnohí pýtajú na stav Yelky a šteniatka "C", tak zverejníme, že gravidita je potvrdená a Yelka čaká peknú nádielku miminiek. Avšak stále zostávame v napätí, do pôrodu je ďaleko a uvidíme, čo povie na to príroda.

07.04.2016 - Už o týždeň cestujeme za ďalším dobrodružstvom :) A tento krát je destináciou Rumunsko, kde by sme radi získali ďalší CACIB, potrebný na Interšampióna, teda C.I.E. Výstavy sú opäť tri za víkend, v sobotu CAC a CACIB a v nedeľu jedna CACIB výstava. Pomaly, ale isto dávame dokopy cestovné plány a "výbavičku".

03.04.2016 - Posledný deň výstavného maratónu Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov - Výborný 1, CAC, CACIB, BOB! a zahájil tak Grand šampióna Slovenska.

02.04.2016 - Dnes hviezdila juniorská časť rodiny Saint Barbarons na výstave v Nitre. Leonko v konkurencii dvoch dospelých statných plavých samcov (4 roky) obhájil výbornú ako najmladší v triede, avšak bez titulu, ale som veľmi rada, za prekrásny posudok!

Amarok - trieda šampiónov - Výborný 3

Bajroko - trieda mladých - Výborný 1, CAJC!!! a Barb - trieda mladých - Výborná 1, CAJC!!! Blahoželáme!!!

Druhou správou na dnes je, že sme spoznali nových majiteľov sučky Tara Kysucká hviezda (Jess spod Ďumbiera x Arimminum Prinz Drakon). Tí súhlasili s vrhom, zastrešeným našou chovateľskou stanicou. Tara má krásny exteriér a vyrovnanú povahu. Je možné, že vrh bude realizovaný už tento rok. Všetko má však čas a potrebné je, aby sa Tara udomácnila v novej rodine. Pred tým totiž pôsobila v chovateľskej stanici Tasha, kde odchovala dva vrhy "E" a "F", ktoré sú pekne vyrovnané. Preto je možné, že tento rok budeme mať ďalší vrh pod našou ChS. Tara žije pri Nitre.

01.04.2016 - Prvý deň výstavného maratónu v Nitre. Amarok Saint Barbarons, trieda junior šampiónov

Výborný 1, CAC, Junior Victory Winner a nakoniec aj TOP 9 zo skupiny FCI 2. Škoda, že do rozstrelov išlo len 8 najlepších. Opäť nám to, tak ako v Budapešti, ušlo len o chlp.

31.03.2016 - Na výstave piatok 01.04. - nedeľa 03.04.2016 v Nitre budem mať so sebou nálepky na predaj, s nápisom "Československý vlčiak" cena 2€. Tričká s nápisom budem mať tiež, prípadne na objednávku.

Hala M4, kruh 18 (sobota) a 17 (nedeľa). Oba dni sú to kruhy s hovawartmi.

Pripravujeme plnofarebné nálepky na auto!

29.03.2016 - Traja zámorskí vĺčkovia majú posledné dva týždne, potom letia k svojim majiteľom. Užívajú si krásne chvíle s rodičmi v Liptovských horách. Už sa to všetko kráti a pomaly musíme povedať zbohom :/ Verím, že budú robiť majiteľom radosť.

28.03.2016 - Takmer denne pridávame fotky našich "B" šteniatok na Rajče a na Facebook. oba odkazy v ľavom menu cez ikonku. šteniatka rastú ako z vody a vidno veľké rozdiely. Vyfarbujú sa do zaujímavých farieb a ťahajú sa do výšky. Vypadá to, že šteniatka budú krásne vysoké a nohaté!

27.03.2016 - Už vieme dátum kontrolného sona Yelky. 11.04. budeme vedieť, či očakávame vrh "C".

24.03.2016 - Všetkým želáme pokojné sviatky v kruhu rodiny. Dúfam, že si aj my oddýchneme od toho všetkého. Toto je konečne voľný víkend po dlhej dobe. Na budúci týždeň nás totiž čaká ďalší maratón v zložení Šampión šampiónov Slovenska v piatok a 2xCACIB Nitra v sobotu a nedeľu...

23.03.2016 - Barakka hľadala nový domov práve v čase, keď sme boli mimo Slovenska a za veľkú pomoc ďakujem všetkým, čo pomáhali s tým, aby našla nový domov!

Po neskutočných stresoch s hľadaním novej rodiny sme konečne dospeli do štádia, že zostáva v Nitre, síce nie priamo u nás, ale pod našou ChS. Dostáva sa jej maximálnej pozornosti a starostlivosti a aj takto verejne musím majiteľom poďakovať z celého srdca, čo pre ňu spravili a stále robia. Dostala meno Tusa. Je veľmi šikovná, poslušná, no má svoje zvyklosti (niektoré veľmi nepríjemné), ktoré treba napraviť. Som šťastná, že Tusa zostane tu pod dohľadom a budeme sa môcť s ňou stretávať. Má veľký potenciál a na tak malé šteniatko je veľmi ovládateľná, šikovná a verím, že to takto pôjde aj ďalej. Zostáva pod našou chovateľskou stanicou, bude nás reprezentovať na niektorých akciách, i keď zatiaľ uchovnenie neplánujeme.

20.03.2016 - Dnešné hodnotenie poslednej výstavy na Ukrajine bolo mega rýchle, po krátkom kolečku a popise v maďarčine, ktorému som ani slovo nerozumela získal Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov:

International dog show CACIB Zakarpatie: Výborný 1, CAC, CACIB, BOB! Týmto získal šampióna Ukrajiny!

19.03.2016 - Cesta otrasná, čakanie na hraniciach nekonečné, stres pri preberaní čísel neskutočný, ale prežili sme a sme v Užghorode. Za dnešný deň sú výsledky Amarok Saint Barbarons v triede šampiónov:

National dog show CAC UA Zolotoj fazan: Výborný 1, CAC, BOB! A čerešnička na torte TOP 6 BIG!!!!
International dog show CACIB Zhemchuzhina Karpat: Výborný 1, CAC, CACIB, BOB!

V niektorých plemenách dokonca neboli žiadne CAC či BOB! Zničení my, zničený pes... prvý krát dve výstavy za deň, je to náročné :/ zajtra nás čaká posledná CACIB výstava tu a snáď šnúru nepokazíme.

17.03.2016 - Zajtra odchádzame a teda budem väčšinu času mimo internetu. Naše dni na výstave na Ukrajine však môžete sledovať cez Facebook, kde pridávam často fotografie a momentky z našich všedných dní. Doma stúpa napätie a očakávania a balíme sa v plnom prúde. Leoničko si užíva starostlivosť o srsť a masáže kože špeciálnymi prípravkami :) Prihlásili sme ho aj do súťaže "Pes roka 2015" SHK klubu. Uvidíme ako dopadneme :o)

15.03.2016 - Cestovná horúčka stúpa. V piatok ráno odchádzame na Ukrajinu, na výstavu do Užghorodu. V sobotu CAC + CACIB a v nedeľu CACIB výstava. Tešíme sa, no skoro som nám to celé pokazila... Človek aj zabudne, že nie všetko je EU a nie všade sa dá ísť len s občianskym :D Našťastie pasy máme, platné a v poriadku, takže pomaly plánujeme trasu, balíme veci...

14.03.2016 - Trochu smutná správa sa mi dostala do uší a to, že naša Barakka musí zmeniť majiteľa. Dôvody sú zmiešané a pre túto chvíľu nepodstatné. Záujemcu máme a už všetko stojí len na tom, či malú akceptuje aj domáci psík a všetko sa rozhodne vo štvrtok. Verím, že to dobre dopadne, tým pádom by zostala v Nitre a mala by sa ako v nebíčku. Ak to však neklapne, budeme hľadať nový domov inde.

13.03.2016 - Detičkám z vrhu "A" všetko naj k 2hým narodeninám!!! ♥ Želám im plné misky, mnoho krásnych chvíľ s majiteľmi!

12.03.2016 - Máme nakryté! Výsledky progesterónu boli v piatok tak vysoké, že majitelia Yelky vyrazili ihneď na cestu. V sobotu ráno Baxter úspešne nakryl Yelku! Majitelia zostanú až do nedele, kvôli ďalšiemu prekrytiu. Na teraz to nechávame na prírode, o mesiac pôjdeme na sono a uvidíme, či bol výlet úspešný.

08.03.2016 - Všetko pripravujeme na krytie Yelky krásnym Baxterom, termín nám určí progesterón, keďže Baxter býva v Českej republike. Všetky ďalšie vyšetrenia a veterinárne úkony potrebné pred krytím sú samozrejmosťou.

07.03.2016 - Vybrali sme!!! Skvelými rodičmi nášho "C" vrhu budú JCh Yelka z Litavské kotliny a prekrásny český psík Baxter Vlčí tlapka! Obaja absolútne vysnené povahy, prekrásny exteriér!

Yelka je vysoká, krásne nohatá sučka, s výbornou povahou, veľmi kľudnou, rozumnou.

Baxter je mladý, 70cm vysoký pes, prekrásnych farieb a výbornej kostry. Má prekrásnu hlavu a perfektne nasadený chvost. Stal sa víťazom špeciálnej výstavy ČsV v Českej republike v 2015.

Od vrhu očakávame krásne farby, krásny exteriér a vynikajúce povahy! Vrh sa narodí v Banskej Štiavnici v rodine s deťmi. Je zastrešený našou chovateľskou stanicou a samozrejmosťou je náš chovateľský servis 24hod denne :)

Krytie by malo prebehnúť už tento mesiac. O všetkom rozhodne Yelka sama. Držíme veľmi palce!

05.03.2016 - Boli sme navštíviť Leonovho polobrata, ktorý žije v Nitre. Bajroko Saint Barbarons, celočierny psík, rovnako bláznivý ako náš Leono a snáď náš nový výstavný kamoš :)

04.03.2016 - Aktualizovaná celá časť Plemenitba - od hárania sučky, cez krytie, pôrod, odchov šteniatok ČsV, vrátane najaktuálnejších klubových nariadení.

03.03.2016 - Dorazili exportné preukazy pre naše tri šteniatka. Už sú z nich "cudzinci" :)

02.03.2016 - Rita Escarabajo Sabio Atropa Bella Donna, teda domácky Gray, syn nášho Gunnera a K-Lee získal junior šampióna Bieloruska a aj junior šampióna Ruska. No a to najhlavnejšie má krásne výsledky DBK A/A a DLK 0/0! Gratulujem!

01.03.2016 - Už je známy dátum konania Klubovej a Európskej výstavy ČsV. Výstava sa bude konať netradične, koncom letných prázdnin, teda 27.08.-28.08. Bližšie informácie budú nasledovať. Našu účasť zvažujem.

28.02.2016 - Dnes ďalšia návšteva, tento krát u Odina, teda Baharaka. Je to skvelý psík! Ako povahou, zdravým temperamentom a skvelou spoluprácou s páničkom, tak aj exteriérom.

27.02.2016 - Boli sme na návšteve u Aimy z Vlčích makov a jej skvelej rodinky :) Na rovnakej ulici býva aj náš Briseis, ktorý sa teraz volá Wolf :) Udomácnil sa perfektne a zapadol do rodiny!

Posledné slovenské šteniatko dnes opustilo rodné hniezdo. Barakka alias Qizil bude bývať priamo v Nitre.

25.02.2016 - Na tento rok máme naplánované dva ďalšie vrhy a to po našej Akii a po sučke našich kamarátov, Yelke. Minulý rok to neklaplo ani u jednej, verím, že tento rok smolu prekonáme. Termíny zatiaľ neudávame, nakoľko uvidíme, ako sa baby budú/nebudú hárať. Okrem týchto dvoch sučiek, tento rok uchovňujeme ďalšie dve a až po absolvovaní bonitácie budeme plánovať vrhy aj po nich.

24.02.2016 - Absolútne najlepšia správa na dnes - Amarok Saint Barbarons je DM N/N!!! DM je ochorenie, ktoré sa u hovawartov sleduje málo a o to viac sa vyskytujú postihnuté jedince, či prenášači... Leoničko tak bude môcť v budúcnosti kryť aj sučky  DM/N. Na zimu plánujeme bonitáciu, poslednú podmienku chovnosti pre hovawartov na Slovensku.

23.02.2016 - Dnes prvý kliešť... Vyťahujeme háčikom "OTOM" (odporúčam! kliešťa nevytrhne, ale vytočí prirodzene celého von.)
Po používaní rôznych pipetiek, odpudzovačov, sme minulý rok skúsili Bravecto a ani jedného kliešťa sme celú sezónu nevideli... Takže dnes smer vet-lekáreň a kúpili sme tohto ročnú dávku. Psom chutí, vypadá ako kúsok mäsitej tablety... Nechcem robiť reklamu, ale dobrý výrobok si robí reklamu sám. Za nás palce hore!!! Nepodceňujte nebezpečie, ČsV sú deti prírody a radi skáču do tráv a na miesta so zvýšeným výskytom kliešťov.

23.02.2016 - Rodokmene sú doma! Šteniatka dostanú darčekový poukaz na jednu výstavu v triede mladšieho dorastu a dorastu (do 9 mesiacov) zdarma!

20.02.2016 - Dnes odišiel do nového domova Tobrok Briseis Bor. Wolf bude bývať pri Bratislave. Už zostala z tunajších len Barakka, ktorá pôjde o týždeň. Zvyšok šteniatok cestuje do ďalekých krajín. Dvaja do USA a jeden psík do Ruska.

19.02.2016 - Bighan a Briseis sú rezervovaní. Momentálne sú všetky šteniatka rezervované. Ďalšie vrhy na tento rok plánujeme na jeseň po Akii Tawy a Yelka z Litavské kotliny.

Dňa 10.06.2016 sa konajú v Nitre Svetové výstavy Slovenských národných plemien, štartovné je ZDARMA (!!!) a od triedy mladých (t.j. od 9 mesiacov vyššie) sa počítajú ako splnená podmienka chovnosti! Verím, že sa tu vidím s niektorými "A"čkami a možno už aj s "B"čkami!

Rozhodcovia: psy + BOB p.G.Ridarčíková a suky p.J.Matyáš.

Ďalšia možnosť splniť túto podmienku chovnosti bude koncom augusta, počas letného výcvikového tábora.

18.02.2016 - Vypadá to, že Briseis a možno aj Bighan našli nových majiteľov. Sú však len pre-rezervovaní. Je možné, že rezervácia bude zrušená, preto ak máte o niektorého záujem, kontaktujte ma. Sama by som si vedela nechať ktoréhokoľvek z nich. Obaja vynikajúca povaha, krásna kostra a exteriér, od ktorého si sľubujem veľa. Nie je podmienkou ich uchovnenie, ale pri ich kvalitách by som bola skutočne rada, keby sa do chovu dostali. Nesú krv, ktorú tu nemáme a preto sú pre chov potrební. So všetkým samozrejme pomôžeme a po dohode vieme pomôcť s vystavením či bonitáciou.

16.02.2016 - Takmer denne dostávame fotky z nových domovov chlapcov. Darí sa im výborne a do rodín skvelo zapadli. O chvíľku pôjde do nového domova aj Barakka. Balerion a Betalgea pôjdu do zahraničia, preto s nami pobudnú dlhšie. Voľní zostali dvaja veľmi perspektívni psíkovia, vhodní na výstavy a do chovu. Nie je to podmienkou, no rada by som, keby sa nestratili niekde na záhrade, ale zapájali sa do diania a prezentovali nás aspoň občas. Obaja psíkovia výborných pováh!

13.02.2016 - Druhý z chlapcov odišiel, Tobrok Biryuk Bor, ktorý bude žiť pri Kežmarku a dostal nové domáce meno Atabaska. Želám veľa trpezlivosti a mnoho krásnych spoločných chvíľ ♥

12.02.2016 - Dnes odišiel do nového domova prvý psík a to Tobrok Baharak Bor, ktorý bude bývať pri nás, v Zlatých Moravciach. Dostal meno Odin. S krpcom sa teda budeme stretávať a verím, že aj na rôznych akciách :) Želáme všetko dobré!

11.02.2016 - Ďalšia návšteva za nami, tento krát v chovateľskej stanici Miracle Mia. Kopa fotiek v našej galérii. Šteniatka sú úžasné, no všetky zadané a rezervované.

09.02.2016 - Doplnená, opravená a aktualizovaná časť o výžive československého vlčiaka.

08.02.2016 - Poslali sme konečne vzorku Amaroka do Vetgene laboratória. Dali sme vyšetriť DM - degeneratívnu myelopatiu. Mnohí majitelia a chovatelia plemena hovawart toto ochorenie podceňujú, netestujú a kryjú aj postihnuté jedince. Od vlčiakov vieme, že toto nie je správna cesta. Preto testujeme aj nášho Leona, aby sme vedeli, čo prípadne bude dávať do vienka v budúcnosti svojim potomkom.

30.01.2016 - Dnes krásne strávený deň na návšteve u Tobrok Aadvark Aki a jej úžasnej rodinky. Toľko pusiniek som dostala, že mám pocit, že si ma snáď ešte pamätá :)

29.01.2016 - Celá časť o šteniatkach ČsV, ako si vybrať vrh a chovateľa, ako prebieha odber, prvý deň a základná výchova šteňaťa ČsV je aktualizovaná!.

28.01.2016 - Po rokoch sa mi konečne podarilo opraviť najväčší "bug" stránok a to je refresh! Konečne to funguje ako má a stránky uvidíte úplne aktuálne! V najbližšej dobe budú celé stránky ošetrené a všetko by malo fungovať bez problémov.

27.01.2016 - Dorazili výsledky na dyspláziu našej Tobrok Angstroom Aki. A sú vynikajúce!!! DBK A/A a DLK 0/0!!! Máme obrovskú radosť a teraz už len hor sa trénovať na SVP1!

24.01.2016 - Dňa 27.01. by sa mali šteniatka čipovať, čo znamená, že posielame prihlášku vrhu a čakáme na vystavenie preukazov pôvodu :)

Pridané nové fotky šteniatok v ich sumárnej galérii a aj v individuálnej.

23.01.2016 - Navštívili sme šteniatka z vrhu "B", ktoré majú 5 týždňov a musím povedať, že som nadšená. Povahovo absolútne vyrovnané šteniatka. Prejavujú sa však aj tie akčnejšie a aj tie kľudnejšie, preto som rada, že môžeme prijímať rezervácie aj od rodín s deťmi alebo od začiatočníkov. Podarilo sa nám šteniatka nafotiť. Od minulého týždňa sa veľmi zmenili a aj farby začínajú byť trochu viac viditeľné. A tu sú voľní psíkovia, dvaja do hnedej farby a dvaja do striebornej. Jeden strieborný bude tmavší a jeden bledší:

Títo sú už rezervovaní - dve baby a najväčší psík:

20.01.2016 - Dnes oslavuje Kiuška (Akia Tawy) svoje 4té narodeniny. Čas neúprosne letí!

Navyše sme dostali krááásne fotky šteniatok "B". Každé má vytvorenú svoju galériu. Kliknutím na obrázok sa otvorí individuálna galéria.

Biryuk, Betalgea, Barakka

Briseis, Balerion, Baharak, Bighan

 

19.01.2016 - Dnes absolvovala Tobrok Angstroom Aki RTG vyšetrenie na bedrovú a ľakťovú dyspláziu. Všetko vypadá nádejne a dobre. Teraz už len čakáme na oficiálny výsledok. "Lara" môže začať trénovať na jarné skúšky SVP 1 v Šamoríne.

17.01.2016 - Tak ako som včera písala, že nie každý deň je nedeľa, tak dnes bola nie len nedeľa v kalendári, ale aj nedeľa šťastia a úspechu. Po veľmi ultra rýchlom posúdení sme si z triedy strednej odniesli posledný potrebný titul Výborný 1, CAC a nakoniec aj res.CACIB. Amarok Saint Barbarons je Slovenským šampiónom krásy!

16.01.2016 - Prvý deň výstavného víkendu dopadol tak, ako som očakávala. Ako sa hovorí, nie každý deň je nedeľa a tak sme si z dnešného dňa neodniesli potrebný CAC. Amarok Saint Barbarons pod prísnym okom p. rozhodkyne Gargušovej získal Výborný 2, res.CAC a to vraj za to, že v pohybe dvíha chvost... Ale dobre, my sme do toho dali maximum, Leono sa predvádzal krásne. Skúsime to zajtra.

Ale aspoň sme mali skvelé výsledky v kruhu s ČsV. Tam súťažil Gunnerov syn (so sukou Agira Vlčí démon).

Bajkal od Našej Vlčice - trieda pracovná - Výborný 1, CAC, CACIB a BOB!!! Blahoželám Baltovi a jeho majiteľovi, ktorí týmto získali aj Šampióna Slovenska!

Bak od Našej vlčice - nenastúpil :/

Blahoželám a ďakujem za reprezentáciu Gunnerových génov na poli výstavnom. Tiež som spravila zopár fotiek Bajkala. Bajkal je už chovným psom v Taliansku, kde už má aj niekoľko potomkov.

A aby som nezabudla, dnes prebehla kontrola vrhu "B" a všetko je v najlepšom poriadku!

15.01.2016 - Prípravy na výstavný víkend u nás dnes vrcholia. Aj keď myslím, že sa nám nebude už tak dariť, pretože prihlásených je kopa krásnych veľkých psov ako v našej triede, tak v šampiónoch. Skúsime však vybehať posledný potrebný CAC na Šampióna Slovenska.

14.01.2016 - Naša Angstroom je objednaná na RTG dysplázie a v utorok sa dozvieme, ako sú na tom jej kĺbiky, to rozhodne o jej účasti / neúčasti na SVP koncom apríla a v konečnom dôsledku aj o jej uchovnení. Verím však, že to dobre dopadne, je to skvelá sučka a rada by som ju v našom chove využila.

13.01.2016 - Keďže degeneratívna myelopatia (DM) je témou nie len pri vlčiakoch, ale aj u hovawartov, objednali sme si set na odber vzorky pre nášho Leona a dáme ho testovať.

12.01.2016 - Prvá skupinová foto šteniatok "B" ♥ Zľava Biryuk (bez obojku), Betalgea (žltá), Balerion (fialový), Baharak (zelený), Briseis (modrý), Barakka (červená), Bighan (čierny).

10.01.2016 - Do galérie pribudlo mnoho fotiek z výstavy :) Ako z kruhu plemena, tak potom zo záverečného výberu skupiny.

 

09.01.2016 - Šampión šampiónov Maďarska. Amarok Saint Barbarons bol proste hviezda dňa, pre nás a zjavne aj pre rozhodcov :) V konkurencii ďalších 3 šampiónov vyhral triedu a dokonca aj porazil plavú sučku, ktorá vyhrala suky a odišli sme s Výborný 1 a BOB!!! A nie len to, v záverečkách ho totiž p.rozhodca vybral do finálnej 5tice Best in Group FCI 2!!! spomedzi 19 šampiónov ďalších plemien. Tým, že sme získali BOB Leoničko získal aj Šampióna Maďarska!!!!

08.01.2016 - Nervozita stúpa. Zajtra ideme na Šampióna šampiónov Maďarska, do Budapešti, no zároveň - a to ma mrzí najviac - bude zajtra aj kontrola vrhu šteniatok "B" a ja pri tom nebudem :/ Každopádne záznam z kontroly dostanú noví majitelia do svojej zložky o šteniatku. Budúci týždeň sme zase celý víkend na výstave v Nitre  a tak pevne verím, že 23.01. sa nám už konečne podarí navštíviť šteniatka a aj ich riadne pofotiť.

07.01.2016 - Prosím záujemcov o šteniatko od nás, aby ma kontaktovali ohľadom predbežnej rezervácie. Voľní sú len psíkovia.

06.01.2016 - Keďže Akia prestala úplne hárať, je jej vrh odsunutý na ďalšie háranie.

05.01.2016 - Celkom som zabudla poblahoželať mame nášho Amaroka, ku získaným minuloročným titulom, z ktorých najcennejší je titul Šampión IHF (získaný 3 x BOB na klubovej výstave). Okrem toho je Chile Kráľovská stráž aj Medzinárodný šampión C.I.E, Slovenský šampión krásy mladých, Šampión Slovenska, Grand šampión Slovenska, Šampión ČMKÚ (Česko), Šampión Bulharska, Ukrajiny, Moldavska. Nám sa o takýchto tituloch zatiaľ len sníva, pretože napr. Ch IHF má okrem Chile zatiaľ len jeden hovawart na Slovensku. Je jediná na Slovensku s titulom Šampión Nemecka VDH - krajiny pôvodu a to je už výkon!

My sa zatiaľ len pomaličky a zľahka rozbiehame vo výstavných kruhoch a tíško v dobrom závidíme. Tento rok otvárame v sobotu 09.01.2016 na Šampiónovi šampiónov Maďarska v Budapešti. Ako to už býva zvykom, v triede šampiónov je tvrdá konkurencia a okrem nás sú prihlásení ďalší 3 krásavci a ja už tuším, kto to asi bude. Každopádne, ideme s hlavou hore, skúsime, uvidíme.

04.01.2016 - Šteniatka boli včera odčervené a prevážené. Váhy krásne stúpajú. Týmto termínom začíname prijímať pred-rezervácie. Obe sučky sú už rezervované a aj psík prvého výberu. Voľní sú teda už len psy, ako striebornej (bledej farby) a tmavšej hnedej.

03.01.2016 - Dostali sme krásne fotky našej Lary, teda Tobrok Angstroom Aki, ktorá si rovnako ako my užíva konečne aspoň trošku zimu so snehom. Jej fotky sme pridali do osobnej galérie na rajče. Klik na obrázok. Lara má výbornú povahu. Tento rok plánujeme jej uchovnenie, verím, že sa to podarí :)

Šteniatka z vrhu "B" zatiaľ šantia v debničke, ale dlho tam už asi nezostanú. Sú akčné a s otvorenými očkami to už dlho nepotrvá, aby začali chodiť na výlety von :) Tu majú svoje video na našom YouTube. Na našom YouTube nájdete aj staršie videá vrhu "A" a našich psov, videá z vychádzok a voľného času.

02.01.2016 - Všetky šteniatka majú otvorené oči a vážia od 1100 do 1400g.

Majiteľ Dášenky Tawy (Gunner Malý Bysterec a Ambra Tajemný přelud) a ďalších dvoch ČsV, svojich vlkov predstavuje verejnosti a ak máte záujem o natočenie videa alebo profesionálne fotenie, aj dobové s "vlkmi" určite ho kontaktujte. Prekrásne foto nájdete na jeho Facebookovej stránke cez tento odkaz.

01.01.2016 - Vytvorený archív noviniek pre rok 2015.

Aktualizácia vo fotkách Gunnerových odchovu so sučkou K-Lee Vornja z Perónowki - "R" Atropa Bella Donna

Rita Mosquito Rojo Atropa Bella Donna

Rita Escarabajo Sabio Atropa Bella Donna

Rita Saltamontes Verde Atropa Bella Donna

************************

Stránky www.tobrok.sk sú v súkromnom a výhradnom vlastníctve ChS Tobrok FCI!

Nemajú nič spoločné s klubom chovateľov ČsV SR.

Obsah tejto stránky a všetkých jej súčastí (vrátane obrázkov, textov, vetvenia stránky a designu) podlieha autorským právam.

Texty, ktoré sa nachádzajú na tejto stránke, sú písané podľa uvedenej literatúry v časti "web, knihy, iné" a majiteľom stránok. Sú predmetom autorských práv, ich kopírovanie a zverejňovanie LEN SO SÚHLASOM autora!

Na týchto stránkach sa nachádzajú aj fotografie, ktorých autorom nie som ja. Pri každej takejto foto je odkaz, z kadiaľ pochádza, prípadne je ako zdroj uvedený internet, keď presný autor je neznámy.

free counters

Design, texts, photos, programming of web site and owner Tobrok FCI © 2009-2015