Aktualizácia ..::18.03.2018::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachČs. vlčiaci

PlemenoŠteniatko
Pred kúpou
Výbava
Odber
Prvé dni doma
Starostlivosť
ChovVýživaVýchovaVýcvikVýstavyZdravieŠportVlciVýsledky
Web, knihy, iné


 

 

Starostlivosť o ČsV

Nie veľmi veľkou témou pri vlčiakoch je starostlivosť o nich, o zovňajšok a podobne. Vlčiaci sú v skutku "samočistiaci". Aj silné znečistenie ako blato uschne a opadá. Problémy môžu nastať pri období pĺznutia, kedy nájdete chlpy ešte aj v zatvorenom kelímku od jogurtu. Čistenie a česanie vlčiaka nie je nič zložité a nevyžaduje žiadne špeciálne nástroje, či nebodaj strihanie. Vlčiak sa nestrihá!

Ďalej tu je téma o raste a vývoji psa v dospelého, až starého psa a porovnanie veku psa a človeka. Také zaujímavé "čtivo", ktoré je skôr len pre info.

Pri vlčiakoch je dobré sledovať dĺžku pazúrov a v prípade potreby ich strihať. Ak chodíte so psom aj po betóne, pazúriky sa mu samé skrátia, no ak už narastú pridlhé, môže ho to ovplyvniť v chôdzi.

Keďže majú vlčiaci uši stojaté, nie je nutné ich tak často čistiť. Výborné sú čistiace kvapky, ktoré nakvapkáte do ucha a len vytriete čistým tampónom na čistenie. Nikdy nepoužívajte vatové tyčinky pre ľudí, mohli by ste psovi ublížiť.

To znamená, že ČsV nie je náročný pes "na údržbu" ako napr. dlhosrsté plemená, či plemená, ktoré treba strihať a upravovať, náročný je skôr na aktivity a spoločnosť.

PĺznutieČistenie

Rast psaVek psa