Aktualizácia ..::02.01.2019::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách     


 

 

O našich stránkach

Stránky o československých vlčiakoch boli spustené v podobnej verzii 22.7.2009 o 16.00. Všetky sekcie však až 12.11.2009. Na ich príprave som pracovala dlhé mesiace, čo spočívalo v zháňaní informácií, písaní textov, prekladov z angličtiny, nemčiny,... Ako začínajúci záujemca som nikde nenašla žiadny dobrý zdroj, kde by som sa dozvedela viac o tomto úžasnom plemene. A tak som sa rozhodla zhromaždiť si informácie sama, od chovateľov a majiteľov a s postupom času aj z vlastných skúseností. Najprv boli spustené stránky vo forme blogu, no to bolo pre moje účely nepostačujúce, preto som prešla na klasické html, ktoré si prispôsobujem neustále podľa aktuálnych požiadaviek. Ak sa raz naučím php, možno to tu bude krajšie, lepšie, s nejakými vychytávkami :)

Stránky sa rozrástli tak, že sú najväčšími stránkami o plemene ČsV na svete. Iste, je mnoho stránok a poskytujú veľa informácií, ale len na našich stránkach nájdete info ucelené tak, aby bolo plemeno pochopiteľné aj pre laika, aby tu každý našiel to, čo ho o plemene zaujíma a tiež aby poslúžili aj chovateľom. V prvom rade však pre majiteľov našich odchovov a tiež záujemcov o šteniatko práve od nás.

Pôvodne boli stránky v slovenčine, nemčine a angličtine. Kvôli nedostatku času zostala už len slovenská a anglická verzia, ktorá je predsa len univerzálnejšia, a tú som rozšírila natoľko, aby aj zahraniční záujemcovia a chovatelia získali zo stránok čo najviac. Snažím sa ju rozširovať, no aj slovenská potrebuje mnoho aktualizácií a času nie je tak veľa. Obmedzením je samozrejme znalosť angličtiny v takom rozsahu, aby boli texty skutočne také, ako ich myslím :)

V noci z 26.09. na 27.09.2011 sa zrušil bez upozornenia freehosting na servery T35, kde boli naše stránky 2 roky. Presťahovali sme sa na nový server a prijali sme nový názov stránok - podľa chovateľskej stanice. Okolo 25.09.2012 server Cwahi tiež vymazal všetky free stránky a ja som definitívne povedala dovidenia free hostingu. Konečne som sa "buchla po vačku" a platíme si doménu, kde sú už výpadky a iné časté javy bezplatných hostingov, minulosťou. A tak vznikol 09.10.2012 www.tobrok.sk.

Prednostne sa však jedná o stránky mojej chovateľskej stanice. Nájdete tu informácie o mne, mojich psoch, chove, odchovoch, etike, princípoch chovu, fotografie z akcií venovaných vlčiakom. Naša galéria poskytuje krásne fotografie od p. Michala Volárika, ktoré zobrazujú život s vlčiakom a za ich poskytnutie mu patrí veľká vďaka. Na Vianoce 2014 som dostala svoju prvú zrkadlovku a tiež sa snažím o pár pekných foto, no je jasné, že sa na Michala nechytám :) Hlavným komunikačným kanálom je fan page na sociálnej sieti Facebook, kde sme ako "Tobrok FCI" a kam takmer denne pribúdajú fotografie ako nové, tak aj tie z minulosti. Taktiež nás nájdete na Instagrame ako Tobrok_FCI. Sem pridávame aj fotografie viac privátne, z nášho domova.

Kúpou prvého Leonbergera a zvážením všetkých pozitív a negatív sme sa rozhodli venovať chovu vlčiakov len externe a sústrediť sa na plemená Hovawart a Leonberger. O oboch spomínaných plemenách však nájdete dostatok informácií a prístup k nim je jednoduchší. Preto o nich na našich stránkach toľko nenájdete ako o vlčiakoch, len skutočný základ.

Na stránkach pracujem, ak to čas dovoľuje, denne. Všetko, čo tu nájdete, sú moje osobné názory, mnou písané myšlienky, skúsenosti, aj pomocou kníh, ktoré nájdete v odkazoch. Rovnako naši neprajníci komentujú fakt, že dokážem pridávať na naše stránky takmer denne novinky a upravovať ich. Áno, aj toto vie niekomu vadiť... Nuž mala som prácu, ktorá to umožňovala a momentálne som na materskej dovolenke, preto je to s časom rôznorodé. Mám aj reálny život, mimo PC :) O to sa nikto báť nemusí. Hold, úspech stránok je tŕňom v oku mnohým.

Nepáči sa mi kopírovanie mojich stránok, nápadov a článkov, či grafických riešení! Ak sa vám stránky páčia, inšpirovali vás, dajte nás do odkazov na vašich stránkach a spomeňte v texte, kde ste sa k informácii dostali, alebo nám napíšte, to úplne stačí.
 

Ako sa menil vzhľad stránok počas rokov... (klik pre zväčšenie)

2019
2018 2017
2016 2015
2014 2013
 2012 2011
2010

2009

stats