Aktualizácia ..::05.01.2019::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachČs. vlčiaci

PlemenoŠteniatkoChovVýživaVýchovaVýcvikVýstavyZdravieŠportVlciVýsledky
Web, knihy
Literatúra

 

Literatúra

Postupne budem pridávať knihy a literatúru o Československých vlčiakoch, Leonbergeroch, o ktorých si myslím, že by nemali chýbať v žiadnej knižnici chovateľa či majiteľa... Svoje stránky sa snažím dopĺňať aj pomocou týchto kníh, preto tu môžete nájsť niektoré vybrané časti doplnené o citácie, prípadne postrehy z nasledovných kníh. Táto časť stránky slúži aj ako zoznam bibliografických odkazov. (samozrejme, že ich všetky mám doma a zbierka sa rozrastá :))

Pod popisom knihy je moje hodnotenie, kde počet labiek znázorňuje kvalitu knihy podľa môjho názoru. Jedna labka znamená slabšiu knihu, ale vhodnú do zbierky a 5 znamená vynikajúcu knihu, ktorú musíte mať!

Madeline Lusbyová - Leonberger

Knižka o plemene, ktorú som prečítala na jeden dych počas čakania na šteniatko. Myslím, že je pekným doplnením knižnice majiteľa, či chovateľa.

Daniela Pavlovská - Kuntová - Leonberger

Knižka o plemene, ktorú som prečítala na jeden dych počas čakania na šteniatko. Myslím, že je pekným doplnením knižnice majiteľa, či chovateľa.

Peter Nevolný - História vzniku plemena československý vlčiak

Pekná knižka o histórii, plná faktov, fotografií, ktoré doteraz neboli publikované. Zaujímavé čítanie. Nemala by chýbať v knižnici skalného fanúšika plemena.

Objednávať je možné mailom na: luboszaremba@gmail.com alebo telefonicky 0904431709

Marián Kozák - Posudzovanie a úprava exteriéru psov

Výborná knižka pre každého, kto sa chce venovať junior handlingu, handlingu či groomingu psov, kto chce posudzovať psy, alebo sa celkovo zorientovať vo svete výstav.

Pre mňa knižka ako "učebnica" do budúcna, i keď mnohé z nej mi je už známe.

Ing. Karel Hartl, a spol. – Československý vlčák

Re-vydanie originálnej knižky československý vlčák, ktorá však má vypustené niektoré state a sú doplnené niektoré nové obrázky...

Moje hodnotenie je slabé, pretože ČsV na fotografiách sú veľmi slabé a rozhodne nevhodné na reprezentovanie typických predstaviteľov a najmä štandardných tohto plemena...
Veľmi slabá kniha... Ale máme ju ako doplnenie knižnice.

Ing. Karel Hartl, Jindřich Jedlička – Československý vlčák

Zatiaľ jediná kniha venovaná Československému vlčiakovi, od pánov Ing.Hartla a Jedličku. Beznádejne vypredaná, nájdete ju pokiaľ máte veľké(!) šťastie v antikvariátoch.

Knihu mi požičal p.Bárta z ChS z Čakajovského dvora. Takže ju mám doma zoscanovanú.

Na stiahnutie tu.

Pavel Hell, Jaroslav Slamečka, Jozef Gašparík – VLK v Slovenských Karpatoch a vo svete

 

Knihu som našla v knižnici, je v nej celkom pekné rozprávanie o vlkoch, ich správaní, živote,...

Hlavne je venovaná karpatským vlkom, teda vlkom, z ktorých bol vyšľachtený aj Československý vlčiak.

Jan Findejs a kolektív - Česká národní plemena psů

V tejto knihe, ktorú dostanete bežne kúpiť, je takmer celá kniha "Československý vlčák" od Ing. Hartla skopírovaná - vynechaných je veľmi málo detailov pozadia prvého postupu chovu vlčiakov.

Výborná alternatíva ku knihe "Československý vlčák" popisuje všetkých 7 českých národných plemien.

Carolina de Homem Christo - Il Fascino del Lupo "Cane Lupo Cecoslovacco"

Tejto knižke som neodolala. Ide o zbierku fotografií vlčiakov a vlkov, porovnávajúce jednotlivé anatomické znaky, fotky zachytávajúce život vlčiaka a vlka. Je dvojjazyčná - taliansky a anglický preklad. Obsahuje 223 strán krásnych fotiek. Avšak textov je tu máličko a preto sa o plemene dozviete len základné informácie.

Zdeněk Procházka - Chov psů - druhé vydanie

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o chove psov, je táto kniha úplne ideálna. Ide o druhé, doplnené a novšie vydanie. Popisuje biológiu, fyziológiu psa, exteriér a tiež základy genetiky a princípy chovu psov.

Popisuje chovného psa a chovnú sučku, starostlivosť o šteňatá, výživu psov, choroby a chovateľstvo ako také.

Roger Abrantes - Řeč psů

 

Pre správne pochopenie signálov a sociálneho chovania je kniha vynikajúcim doplnkom pre majiteľov psov. Popisuje znaky strachu, agresie, nadriadenosti, podriadenosti,...

Roger Abrantes - Vývoj sociálního chování psů a dalších šelem psovitých

 

Ide o o podrobnú štúdiu evolúcie sociálneho chovania u psov. Formou porovnávania sú vysvetlené vzorce chovania, doplnené krásnymi ilustráciami.

Jaromír Dostál - Genetika a šlechtení psů

 

Jeden z posledných prírastkov v mojej knižnici, objavený náhodne.

Táto knižka je akosi nadstavbou pre chovateľov, pretože krásne popisuje genetiku psích plemien, dedičných ochorení a vád. Je skvelá pre pochopenie komplexnosti chovu. Čítanie je skôr pre ľudí, ktorých chov veľmi zaujíma a chcú sa dozvedieť viac.

V. Krajník, V. Ďurišin, M. Kozák, F. Bohrn a kol. - Policajná kynológia

 

Veľmi podrobná kniha, ktorá síce stojí trošku viac eur, ale stojí iste za každý cent. Popisuje vývoj policajnej kynológie, základy anatómie a fyziológie psa,  popisuje teóriu výcviku, venuje sa pachovým prácam, použitiu psa v policajno-bezpečnostnej činnosti, odbornú prípravu psovodov a inštruktorov a v neposlednom rade veterinárnu starostlivosť a choroby psov.

Vladimír Mikulica - Poznej svého psa

Knižka z antikvariátu, ktorú zohnať ťažko. Avšak ak sa vám ju podarí nájsť, jej obsah vás nadchne. Je vynikajúcim pohľadom do etológie vlkov a psov, chovaniu sa svorky, mnoho zaujímavostí ale hlavne faktov. Vrelo odporúčam. Rovnako som ju dostala do daru od chovateľov k našej Kii a zhltla som jej obsah takmer na jeden dych.

Zdeněk Procházka - Chov psů - prvé vydanie

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o chove psov, je táto kniha úplne ideálna. Popisuje biológiu, fyziológiu psa, exteriér a tiež základy genetiky a princípy chovu psov. Ide o prvé vydanie, ktoré nájdete v antikvariáte. Spolu s ostatnými knižkami som ju dostala do daru k našej Kii. Ďakujem!

Popisuje chovného psa a chovnú sučku, starostlivosť o šteňatá, výživu psov, choroby a chovateľstvo ako také.

Jozef Hrušovský a kol. - Pes a jeho výcvik - prvé vydanie

Vynikajúca kniha, ktorú nájdete ťažšie v antikvariátoch. Dostala som ju k našej Kii od chovateľov ako literatúru a musím im skutočne poďakovať. Je skvelá! Obsahuje mnoho rád a postrehov ohľadom výcviku psa a nie len to. Nájdete tu popis pracovných plemien (okrem československého vlčiaka), anatómiu a fyziológiu psa, vlastnosti psov, teóriu výcviku psa, výchovu šteňaťa, všeobecný výcvik, špeciálny výcvik a starostlivosť o psa.

Jozef Hrušovský a kol. - Pes a jeho výcvik - druhé vydanie

 

Vynikajúca kniha, ktorú ešte nájdete v antikvariátoch. Obsahuje mnoho rád a postrehov ohľadom výcviku psa a nie len to. Nájdete tu popis pracovných plemien (okrem československého vlčiaka), anatómiu a fyziológiu psa, vlastnosti psov, teóriu výcviku psa, výchovu šteňaťa, všeobecný výcvik, špeciálny výcvik a starostlivosť o psa.

Anne Ménatory - Jaké je to být vlkem?

Citát martinus.sk: "Výjimečné fotografie popisují každodenní život vlků a přirozené prostředí, které dosud nedotčené umožňuje tomuto druhu přežít. Zároveň se tato publikace díky přitažlivému vyprávění známého přírodovědce stává významným příspěvkem k odbornému pochopení tohoto neobyčejného savce." Ja len dodám, že nádherné fotografie a odporúčam spolu s knižkou "Vlk".

Shaun Ellis - Vlk

 

Citát martinus.sk "Autormi tejto knihy sú dvaja odborníci, ktorí pozorovaním vlkov strávili nespočetné hodiny. Podarilo sa im slovom a obrazom zachytiť zložitý život svorky a vzbudiť hlbokú úctu k zvieraciemu druhu, ktorý človeka odjakživa fascinoval."