Aktualizácia ..::10.12.2019::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Šteniatko od násPlánované vrhyAktuálne vrhyOdchovyChovné jedinceŠtatistika chovuVýstavy, šampióni
MédiáTOP Tobrok

 

Plánované vrhy 2019

Ak nás chcete prísť pozrieť, naše dvere sú samozrejme otvorené. Treba nám len zavolať či napísať mail a dohodnúť si presný čas a dátum, ktorý bude vyhovovať obom stranám. Tiež nie sme každý deň doma a máme aj vlastný program a najmä malého synčeka a dcéru, ktorí majú svoj režim. A keďže chcete prísť pozrieť psy, berte prosím do úvahy fakt, že sa o vás môžu obtrieť a vaše oblečenie ušpiniť, prípadne si vás označiť špinavými labkami a zanechať "psie trblietky" - chlpy :) Zvoľte teda vhodné oblečenie a obuv! Radi vás vezmeme so psíkmi na prechádzku. Ak chcete, prineste im nejakú tú mlsku, no ideálne sa dopredu informujte, čo im chutí :)

Pred tým, ako nám zavoláte, či napíšete, že si chcete šteniatko vlčiaka rezervovať, si prosím preštudujte naše stránky (stále najrozsiahlejšie o plemene ČsV!). Neumožňujem rezerváciu ľuďom, ktorí ani nevedia, o aké plemeno majú vlastne záujem. Pokiaľ neviete, akú má vlčiak aspoň približnú povahu, ako sa správa a čo nevyhnutne potrebuje a nemáte pre neho vhodné podmienky, rezerváciu neumožníme. Pokiaľ sa však chcete informovať a zistiť o plemene viac, radi vás privítame a zodpovieme otázky. Šteniatka Leonbergera plánujeme na jar a aj im hľadáme skutočne najlepšie domovy.

Ako nových majiteľov pre vlčiaka prijímame ľudí, ktorí si chcú obohatiť a zmeniť život psom, ktorý nie je až tak veľmi psom v povahe, ktorí s nami budú komunikovať, radi sa aj stretnú a naplno využijú potenciál plemena, ktorí vedia, že ČsV nie je ani vlk, ani pes a majú pre neho doma pripravené vhodné podmienky. Majitelia a záujemcovia o Leonbergera by mali vedieť, čo za psíka si zaobstarávajú, čo do veľkosti a jeho potrieb rovnako. Ide o veľmi veľkého psa, ktorý si vyžaduje množstvo krmiva a teda aj zaťaží peňaženku majiteľa.

Poradie rezervácie je dané AJ tým, kto je v našich očiach najvhodnejší majiteľ pre to ktoré šteniatko! Nie každé sa totiž hodí do akýchkoľvek podmienok, prípadne na daný účel - do rodiny s deťmi, chov, výstavy, šport,...

Plánujeme vrh Tobrok "H" LeeuKrytie: jar/leto 2020

 

Matka: Akkanga Leon Eperies
Eldar Druhá šance x Frida Fiona Goldenleon
(DBK A/A, DLK 0-0, LEMP N/N, LPN1,2 N/N, eyes clear, 73cm/55kg)
*****
Otec:
predbežne vybraný a schválený

Skutočne sa teším na prvý vrh leonbergerov a o to viac som rada, že naša Lora má veľmi pevné zdravie, výbornú kostru, výšku, hmotu, tmavú masku, hnedé oko a vynikajúcu povahu! Vybrala som pre ňu psa s výbornou kostrou, bohatej srsti, sýteho pigmentu a skutočne dobrej povahy hodnej leonbergera. Vybrali sme v CZ, stretneme sa s ním naživo 12.01., takže po tomto termíne sa definitívne rozhodneme a zverejníme info.

 
Plánujeme vrh Tobrok "Chs"
Ang
 


Krytie: 2020

 

Matka: Tobrok Angstroom Aki 
Argo z Novobělské kotliny x Akia Tawy
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)
*****
Otec:
Tobrok Caleb Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

Veľmi rada, by som uskutočnila vrh, pôvodne plánovaný a teda krytie Calebom, v prípade jeho nechovnosti budeme opakovať krytie Casshernom (vrh "F"). Bude to jej posledný vrh a ďalšie využitie v chove nie je plánované.

Plánované vrhy spojené s našim chovom

 
Tobrok Drogo Tar

Otec:
Gunner Malý Bysterec
Matka: Tara Kysucká hviezda

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, Slovenský Klubový víťaz 2019, žijúci na Slovensku. Má vynikajúcu kostru, výšku 69cm, kvalitnú srsť, prekrásnu samčiu hlavu so šikmým okom a jantárovým okom a krátke ucho. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú povahu, sebavedomie a typický temperament samca. V každom ohade je lepšou kópiou svojho otca, nášho Gunnera.

info čoskoro
Matka: Info čoskoro

Tobrok Caleb Yel

Otec:
Baxter Vlčí tlapka
Matka: Yelka z Litavské kotliny

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, Slovenský Klubový víťaz mladých 2018 a BOS, žijúci na Slovensku, je kombináciou oboch rodičov. Má vynikajúcu kostru, výšku 67-68cm, kvalitnú srsť, prekrásnu hlavu so šikmým a jantárovým okom, krátke ucho a suché pysky. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú, priateľskú a otvorenú povahu, na samca by som povedala, nie tak častú. Nie je ešte na Slovensku uchovnený, no krytie v zahraničí je možné.

Tobrok
Matka: Tobrok Angstroom Aki

Tobrok Casshern Yel

Otec:
Baxter Vlčí tlapka
Matka: Yelka z Litavské kotliny

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, slovenský Klubový víťaz 2018, žijúci na Slovensku, je kópiou svojho otca. Má vynikajúcu, ľahšiu kostru, výšku 67cm, kvalitnú a krásne sfarbenú srsť s výbornou maskou, prekrásnu vlčiu hlavu so šikmým a jantárovým okom, krátke ucho a suché pysky. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú,  otvorenú povahu. Je odvážny, sebavedomý samec.

Tobrok
Matka: Tobrok Angstroom Aki
Casshern je alternatívou Caleba na nasledujúce háranie Angstroom.
Tobrok Conall Yel


Otec:
Baxter Vlčí tlapka
Matka: Yelka z Litavské kotliny

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, žijúci v Českej republike je samčou kópiou svojej matky. Má vynikajúcu, pevnú kostru, výšku 68cm, mimoriadne kvalitnú a bohatú srsť, prekrásnu hlavu so šikmým okom a jantárovým okom, krátke ucho a suché pysky. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú, priateľskú a otvorenú povahu, na samca by som povedala, nie tak častú.

info čoskoro
Matka: info čoskoro