Aktualizácia ..::26.06.2019::.. NovinkyChS TobrokMoje psyGalériaNáš kalendárO stránkachO plemenách

Šteniatko od násPlánované vrhyAktuálne vrhyOdchovyChovné jedinceŠtatistika chovuVýstavy, šampióni
MédiáTOP Tobrok

 

Plánované vrhy 2019

Ak nás chcete prísť pozrieť, naše dvere sú samozrejme otvorené. Treba nám len zavolať či napísať mail a dohodnúť si presný čas a dátum, ktorý bude vyhovovať obom stranám. Tiež nie sme každý deň doma a máme aj vlastný program a najmä malého synčeka a dcéru, ktorí majú svoj režim tiež. A keďže chcete prísť pozrieť psy, berte prosím do úvahy fakt, že sa o vás môžu obtrieť a vaše oblečenie ušpiniť, prípadne si vás označiť špinavými labkami a zanechať "psie trblietky" - chlpy :) Zvoľte teda vhodné oblečenie a obuv! Radi vás vezmeme so psíkmi na prechádzku. Ak chcete, prineste im nejakú tú mlsku, no ideálne sa dopredu informujte, čo im chutí :)

Pred tým, ako nám zavoláte, či napíšete, že si chcete šteniatko vlčiaka rezervovať, si prosím preštudujte naše stránky (stále najrozsiahlejšie o plemene ČsV!). Neumožňujem rezerváciu ľuďom, ktorí ani nevedia, o aké plemeno majú vlastne záujem. Pokiaľ neviete, akú má vlčiak aspoň približnú povahu, ako sa správa a čo nevyhnutne potrebuje, rezerváciu neumožníme. Pokiaľ sa však chcete informovať a zistiť o plemene viac, radi vás privítame a zodpovieme otázky. Šteniatka Leonbergera ešte nemáme, avšak aj im budeme vyberať ten najlepší domov.

Ako nových majiteľov pre vlčiaka prijímame ľudí, ktorí si chcú obohatiť a zmeniť život psom, ktorý nie je až tak veľmi psom v povahe, ktorí s nami budú komunikovať, radi sa aj stretnú a naplno využijú potenciál plemena, ktorí vedia, že ČsV nie je ani vlk, ani pes a majú pre neho doma pripravené vhodné podmienky. Majitelia a záujemcovia o Leonbergera by mali vedieť, čo za psíka si zaobstarávajú, čo do veľkosti a jeho potrieb rovnako. Avšak pre toto plemeno nie sú nevyhnutné až také opatrenia, ako pre vlčiaka.

Poradie rezervácie je dané AJ tým, kto je v našich očiach najvhodnejší majiteľ pre to ktoré šteniatko! Nie každé sa totiž hodí do akýchkoľvek podmienok, prípadne na daný účel - do rodiny s deťmi, chov, výstavy, šport,...

Plánujeme vrh Tobrok "?" Chase

 

Krytie: 2019

 

Matka: Chase ArQeVa
Ir Oskár Dór x Butterfly ArQeVa 
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

*****
 

Otec:

 

Vo výbere pre Lunu bude pravdepodobne zahraničný pes, ktorý doplní jej veľmi pekný, elegantný vzhľad. Prihliadame - ako vždy - aj na zdravie a povahu. Luna je totiž veľmi vyrovnaná sučka v povahe a keďže je to už niekoľká generácia, môžeme predpokladať, že túto povahu prenesie aj na svojich potomkov.

Plánujeme vrh Tobrok "?" Cass

 

Krytie: 2019

 

Matka: Tobrok Casshera Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

*****
 

Otec: máme vybraného a čakáme na háranie, do tej doby sa ešte môže výber zmeniť

 

 

Majitelia plánujú vrh po tejto povahovo mimoriadne vyrovnanej sučke pod našou chovateľskou stanicou. Má vynikajúcu kostru, výšku a výraz! Očakávam špičkové šteniatka, vynikajúceho exteriéru a povahy.

Plánujeme vrh Tobrok "?" Aki


Krytie: 8-9/2019

 

Matka: Akia Tawy
Bajkal Tajomný tulák x Ambra Tajemný přelud
(DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N)

*****

Otec:
Crying wolf Evander

Hitt spod Ďumbiera x Arys z Oravy

(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)

Pre Akiu som vybrala kvalitného psa, so zaujímavým rodokmeňom. Akia má totiž výbornú krv tiež, u nás zastúpenú len jej dcérou Angstroom. Má pekný vlčí výraz a výbornú povahu.

 
Plánujeme vrh Tobrok "?"
Ang
 


Krytie: 2019/2020

 

Matka: Tobrok Angstroom Aki 
Argo z Novobělské kotliny x Akia Tawy
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N)
*****
Otec:
Tobrok Caleb Yel
Baxter Vlčí tlapka x Yelka z Litavské kotliny
(DBK A/A, DLK 0-0, DM N/DM, DW N/N)

Je skoro hovoriť o ďalších plánoch s Angstroom. Avšak veľmi rada, by som uskutočnila vrh, pôvodne plánovaný a teda krytie Calebom, v prípade jeho nechovnosti budeme opakovať krytie Casshernom (vrh "F"). Bude to jej posledný vrh a ďalšie využitie v chove nie je plánované.

Plánované vrhy spojené s našim chovom

 
Tobrok Drogo Tar

Otec:
Gunner Malý Bysterec
Matka: Tara Kysucká hviezda

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, Slovenský Klubový víťaz 2019, žijúci na Slovensku. Má vynikajúcu kostru, výšku 69cm, kvalitnú srsť, prekrásnu samčiu hlavu so šikmým okom a jantárovým okom a krátke ucho. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú povahu, sebavedomie a typický temperament samca. V každom ohade je lepšou kópiou svojho otca, nášho Gunnera.

info čoskoro
Matka: Info čoskoro

Tobrok Caleb Yel

Otec:
Baxter Vlčí tlapka
Matka: Yelka z Litavské kotliny

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, Slovenský Klubový víťaz mladých 2018 a BOS, žijúci na Slovensku, je kombináciou oboch rodičov. Má vynikajúcu kostru, výšku 67-68cm, kvalitnú srsť, prekrásnu hlavu so šikmým a jantárovým okom, krátke ucho a suché pysky. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú, priateľskú a otvorenú povahu, na samca by som povedala, nie tak častú. Nie je ešte na Slovensku uchovnený, no krytie v zahraničí je možné.

info čoskoro
Matka: Info čoskoro

Tobrok Casshern Yel

Otec:
Baxter Vlčí tlapka
Matka: Yelka z Litavské kotliny

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM DM/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, slovenský Klubový víťaz 2018, žijúci na Slovensku, je kópiou svojho otca. Má vynikajúcu, ľahšiu kostru, výšku 67cm, kvalitnú a krásne sfarbenú srsť s výbornou maskou, prekrásnu vlčiu hlavu so šikmým a jantárovým okom, krátke ucho a suché pysky. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú,  otvorenú povahu. Je odvážny, sebavedomý samec.

Tobrok
Matka: Tobrok Angstroom Aki
Casshern je alternatívou Caleba na nasledujúce háranie Angstroom.
Tobrok Conall Yel


Otec:
Baxter Vlčí tlapka
Matka: Yelka z Litavské kotliny

Zdravie: DBK A/A, DLK 0-0, DM N/N, DW N/N

Pes mimoriadnych kvalít, žijúci v Českej republike je samčou kópiou svojej matky. Má vynikajúcu, pevnú kostru, výšku 68cm, mimoriadne kvalitnú a bohatú srsť, prekrásnu hlavu so šikmým okom a jantárovým okom, krátke ucho a suché pysky. Je nie len exteriérovo výborným predstaviteľom plemena, no má aj pevné zdravie a výbornú, priateľskú a otvorenú povahu, na samca by som povedala, nie tak častú.

 info čoskoro
Matka: info čoskoro